A A A

Aktualności » Archiwum Aktualności 2022/2023

Dzień Ziemi

21.04.2023r. w Przedszkolu nr 1 im. Chatka Puchatka obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu uświadamianie ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety.

 

Tego dnia ubrania mieszkańców Chatki Puchatka były zielone, a atmosfera w przedszkolu bardzo podniosła. Wszystkie grupy z przedszkola obejrzały występy dzieci z grupy ,,Sówki” i ,,Teatrzyku Bajka”. Grupa „Sówki” wystąpiła z przedstawieniem pt. „Światowy Dzień Ziemi” a „Teatrzyk Bajka” z inscenizacją pt. „W biurze Matki Natury”.

 

Po występach odnowiliśmy ekologiczne ślubowania, dzieci obiecały chronić zwierzęta, rośliny, jeziora i lasy, oszczędzać wodę, segregować odpady i rozwijać działalność proekologiczną w społeczności lokalnej. Natomiast młodsze dzieci zostały przyjęte do Przedszkolnego Klubu Ekologicznego „Leśne Ludki”.

 

Tego dnia odbył się happening, który miał na celu propagowanie treści ekologicznych oraz uczenia ekologicznych nawyków wszystkich mieszkańców Trzemeszna. Wędrując z transparentami o tematyce ekologicznej ulicami naszego miasta skandowaliśmy ekologiczne hasła. Odwiedziliśmy również Burmistrza Miasta Trzemeszna Pana Krzysztofa Derezińskiego oraz pracowników urzędu, by zachęcić i przypomnieć o obowiązku włączania się osób publicznych w codzienne działanie na rzecz Ziemi i  naszej małej ojczyzny. Zaśpiewaliśmy piosenkę przewodnią pt. „Nasza Ziemia”. Występ grupy „Sówki” i „Teatrzyku Bajka” mogli podziwiać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Senior+.

 

Jak co roku 20.04.2023r. w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka surowców wtórnych: (nakrętki, baterie, puszki), w którą włączyły się całe rodziny przedszkolaków.

 

25.04.2023r. w ramach Sprzątania Świata dzieci z grupy „Sówki” i „Kłapouszki”  wybrały się na sprzątanie linii brzegowej jeziora Malicz. Na początku dzieci miały prelekcję z Panem Andrzejem Lisieckim na temat segregacji śmieci, które podczas sprzątania segregowały w odpowiednie worki.  Po zakończonej pracy na dzieci czekała niespodzianka w postaci ogniska i kiełbasek.

 

Światowy Dzień Ziemi był dla nas kolejną okazją do zamanifestowania naszych ekologicznych postaw. Specjalne wydarzenia, konferencje i akcje sprzątania świata odbywały się tego dnia w Polsce oraz na całym świecie. Dzień Ten wymyślono, by skłonić nas wszystkich do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy.