A A A

Aktualności » Archiwum Aktualności 2022/2023

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor – Maria Szymańska, która powitała zebrane dzieci, personel przedszkola oraz zaproszonych gości: Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego oraz żołnierzy, chorążego Dariusza Różewicza i plutonowego Andrzeja Lisieckiego.


Następnie dzieci sześcioletnie z grupy „Sówki” zaprezentowały program słowno – muzyczny, w którym to opowiedziały drogę narodu polskiego do wolności. Tańcem, wierszem  i piosenką ukazały przywiązanie do swojej Ojczyzny i szacunek do polskich symboli narodowych.


Po występach żołnierze opowiedzieli przedszkolakom o swoim zawodzie i o misjach pokojowych poza granicami naszego kraju, w których brali udział. Dzieci z zaciekawieniem słuchały żołnierskich opowieści i zadawały wiele pytań.


Tego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno – plastycznego „Uwielbiam to miejsce” i uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych zwycięzcom oraz wszystkim dzieciom biorących udział w konkursie.


Na zakończenie Pan Burmistrz podziękował przedszkolakom za prawdziwą lekcję wychowania patriotycznego, a mali patrioci podziękowali gościom za przybycie i umilenie naszej uroczystości.