A A A

Aktualności » Archiwum Aktualności 2020/2021

Święto Drzewa dla Zwierząt

"Drzewa dla zwierząt” to hasło 18. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, który po raz kolejny obchodziliśmy w Przedszkolu nr1 w Trzemesznie. Święto Drzewa to okazja, by posadzić nowe drzewa i krzewy oraz otoczyć opieką rośliny już rosnące. W tegorocznej edycji Święta Drzewa chcieliśmy podkreślić szczególne znaczenie drzew dla świata zwierząt. Drzewa to dom lub miejsce chwilowego odpoczynku dla mniejszych i większych zwierząt. W drzewach ptaki, owady, wiewiórki, nietoperze czy inne zwierzęta znajdują pokarm, wiją swoje gniazda, wychowują młode, tworzą spiżarnie i szukają kryjówek. W naszym ogrodzie przedszkolnym jest dużo  drzew, w tym drzewa miododajne (lipy i akacje) to przyjazny zakątek dla pszczół. 

 

Drzewa były dla nas źródłem inspiracji w tygodniu poprzedzającym Święto Drzewa. W każdej grupie odbyły się tematyczne zabawy i  zajęcia dydaktyczne. Tygryski podjęły się nawet zadania wyhodowania kasztanowca z kasztana. Przedszkolacy wraz z rodzicami wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym „Drzewo przyjacielem moim i przyjacielem zwierząt”. Prace można było oglądać na placu przed Domem Kultury  i w holu Biblioteki Publicznej w Trzemesznie. W październiku trwa Akcja Kasztanozbieracze, a podczas jesiennej zbiórki makulatury pamiętaliśmy o zasadzie „Zbierając makulaturę chronisz las”.

 

9 października,  Kangurki i Tygryski w obecności starszych kolegów z grupy Motylki zostali przyjęci do Przedszkolnego Klubu Ekologicznego „Leśne Ludki”. Pasowanie na Leśnego Ludka odbyło się pod przedszkolnymi lipami.